Виріз у екрані Айфона під Face ID з’явився разом із виходом iPhone X у вже далекому 2017 році. Щойно його тоді не обзивали: чубчик, монобров, просто брова і ще купа різних і не завжди цензурних виразів. Але пристрасті вщухли, і саме цей виріз став відмінною рисою всіх сучасних смартфонів Apple, за винятком iPhone SE. Щоправда, і йому залишилося чекати своєї черги зовсім недовго. У цій ситуації новини про те, що в iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max буде використаний зовсім інший спосіб оформлення фронтальної камери і Face ID дуже схвилювали шанувальників компанії.

Тепер камера розташовуватиметься в невеликому круглому отворі, як на Андроїд-смартфонах, а датчики Face ID — поруч, через невеликий проміжок у овальному вирізі. Виходить, що нові “прошки” отримають, по суті, два вирізи в екрані. Багато користувачів запитали: як Apple обіграє це в інтерфейсі. Здається, за тиждень до презентації стало відомо.

iPhone 14 Pro — экран

Для того, щоб замаскувати простір між двома вирізами під камеру і Face ID, в Купертіно зважилися на досить оригінальний крок. На системному рівні обидва отвори будуть об’єднані єдиним чорним простором в один. Таким чином користувачі зможуть бачити на екрані свого iPhone 14 Pro або iPhone 14 Pro Max єдиний виріз у вигляді пігулки. Цей витік підтвердив один із найавторитетніших інсайдерів Марк Гурман у своєму Твіттері.

Якщо чесно, у такій ситуації виникають досить великі сумніви щодо доцільності уникнення “чубки”. По суті, нова “пігулка” стане лише трохи вже за шириною та висотою, ніж раніше. При цьому, як і раніше, корисної площі на екрані більше не стане. Але Apple була б не Apple, якби навіть для такої речі не вигадала корисне застосування.

Як ви знаєте, під час використання камери та мікрофона операційна система показує над рівнем сигналу стільникової мережі зелений або жовтий індикатор конфіденційності відповідно. Це дозволяє користувачам точно знати, що в даний момент деякий додаток на їхньому смартфоні задіює камеру або записує звук мікрофон. На жаль, при одночасному використанні вільного простору в рядку стану вистачає тільки для відображення зеленого значка активної камери.

Саме під ці індикатори і планується задіяти простір між двома вирізами на екрані нових прохань. Це дозволить більш точно відображати, що задіяно зараз. При цьому планується ще дати користувачам можливість натиснути на будь-який з описаних індикаторів та подивитися, які програми використовують камеру або мікрофон. З урахуванням того, що Apple постійно бореться за конфіденційність даних і безпеку пристроїв, це додасть ще більше можливостей для контролю за сторонніми програмами.