Економічна конкуренція між країнами вийшла новий рівень.

А ви знаєте, що під час свого візиту Пелосі зустрічалася з керівником компанії TSMC?

І тут стає все зрозумілішим, у чому справжній інтерес США щодо Тайваню. Тому що раніше були також сумніви через невпевнену реакцію Білого дому.

Якщо інтерес Китаю є політичним, як мінімум, на офіційному рівні, то інтерес США економічний.

Тайвань – це найбільший у світі виробник мікрочіпів. На цих мікрочіпах працюють усі передові військові та цивільні технології. До речі, ці тайські мікрочіпи навіть росіяни купували для своїх ракет, якими обстрілюють наші міста.

А залежність США від імпорту мікрочіпів настільки висока, що вже другий рік поспіль цілі галузі страждають від дефіциту мікрочіпів. І це змусило американський уряд виділити 52 млрд дол на розвиток власного виробництва мікрочіпів, але на це потрібен час.

А на тлі зростаючої конфронтації з Китаєм було б дуже недалекоглядно віддати їм таку потужну напівпровідникову галузь. У Конгресі неодноразово звучали попередження, що якщо Китай пережене США у технологіях виробництва мікрочіпів і потім закриє доступ до них, то це означатиме гарантований програш у майбутній війні. Зараз Китай вкладає великі кошти у розвиток власного виробництва напівпровідників, але у ключових технологіях він все одно відстає від Тайваню приблизно на 10 років. Тому за рахунок Тайваню він здатен отримати перевагу над США.

Саме це лякає американських політиків. І саме тому США відправили свої авіаносці до Тайваню. Економічна конкуренція між країнами вийшла новий рівень.